در باره سویا


سویا چیست؟
 

سویا از انواع حبوبات است که محل کشت اولیه آن در آسیا بوده اما تولید انبوه آن در ایالات متحده آغاز شد. سویا را می توان یک دانه همه کاره نامید که از آن می توان در مواد غذایی مختلف و روغن های خوراکی استفاده نمود.

کلیات گیاه شناسی: سویا قرنهاست  که غذای مردم آسیا مخصوصا چین بوده است و چینی آن را همراه با برنج بعنوان غذای اصلی خود مصرف می کنند . ایالات متحده آمریکا بزرگترین تولید کننده سویا می باشد و تقریبا دو سوم محصول کل دنیا را تولید می کند . 

سویا گیاهی است یکساله دارای ساقه پرشاخه ، برگهای آن بیضی ، نوک تیز و سبز رنگ می باشد . میوه آن شبیه لوبیا سات که در هر غلاف آن سه تا پنج دانه جدا از یکدیگر وجود دارد .

 
 
 
 
آشنایی با رژیم غذایی سویا
 

به طور کلی محصولات سویا را می‌توان به دو دسته بزرگ محصولات تخمیری و غیرتخمیری تقسیم کرد. لوبیای سبز سویا، تنقلات سویا مثل آجیل سویا، جوانه‌ها، شیر سویا و تافو از جمله محصولات غیرتخمیری سویا است؛ در حالی که محصولاتی از قبیل سس سویا، تمپه، میسو، ناتو و تافوی تخمیری ازدسته محصولات تخمیری سویا به حساب می‌آیند و به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این مقاله شما را با خواص سویا و نقش آن در سلامت انسان بیشتر آشنا می‌کند.

تحقیقات اخیر نشان داد که لوبیای سویا تنها حبوباتی است که پروتئین موجود در آن در مقایسه با سایر حبوبات بسیار شبیه به پروتئین‌های حیوانی بوده و می‌تواند به عنوان جایگزین مناسبی برای گوشت مورد استفاده قرار گیرد. پروتئین‌های موجود در سویا شامل اغلب اسید‌های آمینه اصلی مورد نیاز انسان است.

 همچنین این دانه غذایی منبع سرشاری از لیزین است که یک اسید آمینه ضروری برای تغذیه انسان به حساب می‌آید. سویا همچنین حاوی مقادیر قابل توجهی از املاح معدنی شامل کلسیم، آهن، سدیم، پتاسیم، روی و فسفر است. همچنین پروتئین سویا منبع سرشاری از ترکیباتی موسوم به ایزوفلاون‌ها است که در پیشگیری از سرطان‌ها، جلوگیری از پوکی استخوان و جلوگیری از وقوع بیماری‌های قلبی- عروقی نقش بسیار مهمی دارد.

ويتامين  E
ويتامين B1
ويتامين  B2
منيزيوم
كلسيم
ايزوفلاونيدها
فيبر
دانه سويا محتوي  ويتامين E است كه روي سلامت پوست و مو اثر دارد و از كم خوني جلوگيري مي كند.
همانطور كه گفته شد، سويا داراي فيبر مي باشد. فيبر موجب كاهش وزن، كاهش كلسترول و تري گليسيريدها و افزايش كاركرد روده ي بزرگ مي شود و از سرطان روده بزرگ جلوگيري مي کند. همچنين جلوي يبوست را مي گيرد.

   سویا                                  گوشت گاو

آب                              ۹/۸۷%                               ۷۴%

پروتئین                        ۳۶/۶۷%                            ۲۳/۷۴%

چربی                           ۱۷%                                 ۲/۳%

پتاسیم                           ۳/۱%                                 ۵۴%

اسید فسفریک                 ۱/۴۷%                                ۶۶%

همانطور که در جدول بالا دیده می شود مقدر پروتئین سویا ۱/۵ بربر گشوت گاو می باشد و منبعی  غنی از پروتئین است .